Vítejte na Benefashion

PO 31. 10. 18.00 / 6 p.m. Výstaviště Praha, Holešovice

Významní čeští módní návrháři se spojili, aby vytvořili modely nesoucí příběhy mladých žen, které zastihla rakovina prsu v nejméně očekávanou dobu. Poznejte jejich příběhy prostřednictvím originálních modelů a netradiční choreografie přehlídky v rámci akce Designblok, Prague Design and Fashion Week.

Benefashion pro Projekt 35 navazuje na řadu úspěšných aktivit věnovaných pacientkám s karcinomem prsu, jejichž tradici založila profesorka Jitka Abrahámová již v devadesátých letech módními přehlídkami s názvem Sebevědomí pro každý den. Na tento počin pak navazoval i Dialog Jessenius a Projekt 35 ve spolupráci s pacientskými organizacemi módní přehlídkou S elegancí proti rakovině v roce 2014,“ říká doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc., předsedkyně Projektu 35.

Koncept projektu Benefashion přestavuje spojení českých módních návrhářů, které jsme oslovili, aby přes módní design pomohli upozornit na problematiku karcinomu prsu u velmi mladých žen. Každý módní návrhář vytvoří jedinečný model pro danou modelku – pacientku, který bude vycházet z jejich vzájemného dialogu a představ. Kromě módní přehlídky na Designbloku plánujeme realizovat také následnou výstavu fotografií Marka Musila, který bude celý proces vzniku jedinečných modelů fotograficky dokumentovat,“ upřesňuje kurátorka projektu Benefashion Monika Koblerová.

 

Benefashion volně navazuje na projekt, který jsem kurátorovala v Českém centru v New Yorku před 10 lety, je to tedy takové malé výročí. Věřím tomu, že prostřednictvím módy se může významně upozornit na témata, o kterých by široká veřejnost měla více vědět. Celý charakter je benefiční, kdy všichni, kdo do tohoto projektu vstupují, se vzdávají nároku na honorář, což je krásné v dnešní komerční společnosti,“ doplňuje kurátorka projektu Monika Koblerová.

Kontakt

Benefashion
Mgr. Monika Koblerová
kurátorka projektu 

 

 Tel: 602326885 

Email: info@benefashion.cz

Website: www.benefashion.cz 

 

Kontakt


Mgr. Lenka Čarková
PR manažerka projektu

 

 Tel:+420 724 442 955 

Email:  lenka.carkova@ogilvy.com